I LOVE YOU
Spustit v externím přehravači

 

 

  

 

 

Když jsem pátrala po plemeni, které si koupím jako náhradu za tibetského španěla, učarovali mně mopsíčci. Dost mně u nich zaujalo, že se o nich říká, že moc neštěkají, spíš jen tak naznačují štěkot. Mojí tibetce Ansičce jsme  říkali „rozštěkávačka“, jen někdo promluvil na ulici, zazvonil, nebo se něco šustlo, už štěkala jak divá a rozštěkala bassety na dvoře, kteří pak řvali jak diví. Protože máme z jedné strany sousedy magory, kteří nesnáší psy i jen od vidění, vadilo to. Proto jsem hledala něco jiného.  U mopse jsem si myslela, že je to psíček pomalý, klidný a v létě jen sedí v koutě v chládku a dýchá. Tak se mně aspoň jevili na výstavách, kde jsem je obhlížela.

 

Bože, jak jsem se mýlila. Když přišla mopsička k nám, po pár hodinách jsme zjistili, že toto jsme tu ještě neměli a jen jsme zírali.

 

Mopsička je ďábel zašitý v psí kůži.

 

Každé normální štěně půl hodiny běhá a tři hodiny spí. Šerynka půl hodiny spala a tři hodiny řádila jak morová ruka. A tak pořád do kola. Všechny nás domordovala a pak se ohlížela po další kořisti.

 

Kolegyně z práce se na ni přišla podívat a hned ji nazvala Fitipaldi. Mopsička se na ni vrhla, letěla po chodbě a od půlky začala brzdit bokem, dojela po prdelce k ní a vyšplhala jí až na hlavu a tam ji nadšeně rvala vlasy z hlavy. Umí trimovat.

 

Starožitný nábytek v jídelně zničila během necelého měsíce. Kvítko, na které dle mého názoru nemohla vůbec dosáhnout srazila k zemi a rozmetala  po celé kuchyni. No prostě „andílek“. Kdybych si ji koupila sama, tak jsme po 14 dnech museli sbalit ruksáček a jít z domu. Protože mně ji napůl koupili syn a manžel, dělali jako by nic.

 

Kamarádka mně sdělila, že na cvičák chodí skákat agility dva mopsíci. Kdyby mně to řekla před koupí, nikdy bych jí to nevěřila.

  

Šerynka lítá po dvoře jako urvaný vagon a každý den zničí totálně dva bassety. Její oběť je prvně Werunka a  až ji dorazí, tak se vrhne na Lesíčka a porve ještě jeho. Rve je za kůži na krku, za uši, za pysky, za ocas, všechno jedno. Nestačím se divit, že Lesíček na to má trpělivost, je to 5letý pes. Werunka je ještě mladé jelito.  K ostatním jde s rezervou, nejsou na to naladění, na její hrátky. Okolo Prima lítá v bezpečné vzdálenosti, dělá okolo něj osmičky a on čučí jak na tenisu, nechápavě zprava do leva, sem tam naznačí výpad, že by ji chňapl, ale je bez šance.  Najty ji nemá ráda a Šerynka to ví. Jednou se však spletla a kousla ji do ocasu. To byl horor, Najty málem trefil šlak, nadskočila půl metru a skoro  ji zadávila. Teď si Šery  napřed  pečlivě prohlédne, do kterého ocasu kousne, čí je to inventář.

 

 

Výběr kořisti

 

Výběr kořisti

 

Oběť

 

Oběť je vybraná, ten bude ale čumět, co dokážu

 

had

 

 

Roztrhnu ho jako hada

 

kecy

 

Ještě má kecy,  zadávím ho jako potkana

 

 

dost

 

 Ten má dost, co ta druhá potvora

 

drzá

 

Jo, byla drzá, dostane taky do držky

 

 

Sranda je se štěňaty bassetů.  Jsou teď čtyři, mají už 9 kilo. Když jsem je poprvé pustila k Šery, vrhly se na ni naráz a v ten moment to prohrála a ležela na zádech jako brouk Pytlík. Protože je to  chytrá holka, přišla na fígl. Odláká z hloučku hopsáním a skoky jedno štěně a to pak dorve a zničí a jde na další.  Máme  kino zadarmo. Horší je to s Julinkou, ta má 6 měsíců a já jí říkám hrom do police. Je taková samá ruka, samá noha a i v jednání nevycválaný klacek. Prostě puberťák. Na tu to Šerda také pořád zkouší, ale tam je to vyrovnané, remíza. Šerda ji rve přímo za nos, ví , že tam to nejvíc bolí, ale Julka jí nezůstává nic dlužná, chytne ji za nohu nebo ručičku, nebo i za kožich a táhne ji smykem po dvoře. Zvláštní. Obě to musí hodně bolet, ale obě srdnatě drží a laškují tak skoro každý den.

 

Když jsme si vyrazili na první výstavu, to byl zážitek. Tolik psů. Šerynka byla v tranzu a čím větší pes, tím víc si na něho otvírala hubu. Musela jsem ji sakra krotit, nemám to ráda. Když jsme pak jeli za hranice všedních dnů s bláznivým autobusem do Černé hory, vybrala si tibetskou dogu, která byla dost nebezpečná a hodlala ji sežrat, nebo aspoň kousnout do kotníku. Nechápala, že v tomto případě jde o život. Přece doma ty velké potvory může klidně trestat, tedy vybrané kusy. Proč to nejde tady? Co si ti parchanti přerostlí  o sobě vlastně myslí? Já jsem přece molosovitý psíček, tak jsem king.

 

 

Na podzim roku 2008 jsme měli první štěňátka mopsíčků.

Šerinka byla velmi dobrá matka ale také velmi moderní. Od pátého dne již spávala zase v noci v posteli a děťátka jsem jí musela vždy přestěhovat k posteli a tam je chodila navštěvovat na krmení a ošetřování. Pejsek Arny, my jsem mu říkali Jožinek byl vybrán jako vánoční dárek pro děti a jaký to byl dárek následuje v textu meilů, jak jsem byla o dárečku informovaná. Dle mého názoru to byl nejkrásnější dárek, jaký kdy děti dostaly.

 

 

Dobrý štědrý večer!
Tak dárek je předán!!!No bylo to nepopsatelné!!! Než od vás přijeli,byla jsem se s dětma projít,takže si ničeho nevšimly.Pak jsme hned zasedli ke stolu  k večeři.Jožinek to zatím zvládal ve své cestovní tašce v pokojíku,kde se mu očividně líbilo a vyčkával.Udělal si tam pelíšek,snědl půl misky granulek a bralo ho spaní.Jen se mi zdá ,že málo pije....
Potom jsme nechali rozbalit děti dárky a až bylo vybaleno,nenápadně jsme ho postavili i s modrou mašlí pod stromeček.Chvíli bylo ticho,protože se nikdo nehýbal...ani pejsek ani děti.Myslely si,že je plyšový! První se vzpamatovala Anička a vrhla se k němu,Jožinek začal prchat...ani se mu nedivím.Daneček se chytil za pusu a snad se mu zastavil na pár minut dech,myslela jsem,že to s ním šlehne!!! NO RADOST OBROVSKÁ!!!
 
Vánoce
 
Nejrásnější dárek
 
 
 
Jožinek dostal domeček "iglů" a už v něm spinká jak dlouhý tak široký....i když nejlíp se mu spí u kohokoli na klíně,lépe za krkem.Tak seznámení má za sebou a doufám,že si brzy zvykne.
Tak píšu další informace o Jožinkovi...vše je jak jsem předpokládala,už spí s náma v posteli! Dnes v noci se překonal a připlížil se až do ložnice k posteli ,kde se hlasitým vzdycháním a funěním dožadoval pozornosti.Tak jsem ho vzala nahoru...podlomily se mu  v ten moment nohy a spal jak dudek až do rána.....s jedním pádem z postele Ráno nás pozoroval po očku a jak uviděl ,že máme otevřený oči,vystartoval a dokonale nás umyl a vyfoukal.
Čurá většinou na podložku,což je bezva a moc ho chválíme...Ale jinak je to rváč a totální likvidátor.Když  je odpočatý řádí a zachrání se jen ten,kdo vyskočí někam nahoru,kam se ještě nedostane.Už ho začínám vychovávat,protože by asi první sežral Aničku.Ke mně si to nedovolí,jakoby cítil postavení v rodině,ale Aničku si vyhlídl a rve z ní kalhoty,tričko,vrčí u toho a už ji i pěkně kousl.Tak byla první lekce výchovy....Pak seděl jak plyšáček nevinný s pohledem andílka ublíženého...ale už ji nekousl.Je chytrý jak hrom.Teď si tady hoví v Dančové peřině a je blažený.
Když  jsme večer opět usínali i se psem v posteli,rozesmál mě manžel konstatováním ať si z toho nic nedělám,že jsou jen dva druhy majitelů  psů...jedni co říkají že s nima pes spí a druzí,kteří lžou."
 
TAKOVÉ PÁNÍČKY BYCH PŘÁLA VŠEM ŠTĚŇÁTKŮM, NE VŽDY SE TO VŠAK PODAŘÍ.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tak píšu další informace o Jožinkovi...vše je jak jsem předpokládala,už spí s náma v posteli! Dnes v noci se překonal a připlížil se až do ložnice k posteli ,kde se hlasitým vzdycháním a funěním dožadoval pozornosti.Tak jsem ho vzala nahoru...podlomily se mu  v ten moment nohy a spal jak dudek až do rána.....s jedním pádem z postele Ráno nás pozoroval po očku a jak uviděl ,že máme otevřený oči,vystartoval a dokonale nás umyl a vyfoukal.
Čurá většinou na podložku,což je bezva a moc ho chválíme...Ale jinak je to rváč a totální likvidátor.Když  je odpočatý řádí a zachrání se jen ten,kdo vyskočí někam nahoru,kam se ještě nedostane.Už ho začínám vychovávat,protože by asi první sežral Aničku.Ke mně si to nedovolí,jakoby cítil postavení v rodině,ale Aničku si vyhlídl a rve z ní kalhoty,tričko,vrčí u toho a už ji i pěkně kousl.Tak byla první lekce výchovy....Pak seděl jak plyšáček nevinný s pohledem andílka ublíženého...ale už ji nekousl.Je chytrý jak hrom.Teď si tady hoví v Dančové peřině a je blažený.Když  jsme večer opět usínali i se psem v posteli,rozesmál mě manžel konstatováním ať si z toho nic nedělám,že jsou jen dva druhy majitelů  psů...jedni co říkají že s nima pes spí a druzí,kteří lžou.
 
 
TAK TAKOVÉ PÁNEČKY BYCH PŘÁLA VŠEM ŠTĚŇÁTKŮM, NE VŽDY SE TO VŠAK PODAŘÍ.